Nowoczesna praktyka dentystyczna - ambasada Uśmiechu


  loading...

Endodoncja


Bezbolesne leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

Leczenie endodontyczne jest specjalistycznym zabiegiem koniecznym w przypadku zaawansowanej choroby próchnicowej, która doprowadza do bólu zęba. Polega na usunięciu zainfekowanej przez bakterie krwi i miazgi z zęba, wraz z bakteriami oraz dezynfekcji kanałów korzeniowych znajdujących się w korzeniach zęba. Dzięki temu nie ma konieczności usuwania zęba.
Leczenie powinno być wykonane możliwie w jak najkrótszym czasie, najlepiej na jednej wizycie. Bardziej skomplikowane zabiegi wykonuje się na kilku wizytach w niewielkich odstępach czasowych.
Zabieg wykonywany jest bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym. Dla bardzo wrażliwych pacjentów możliwe jest znieczulenie komputerowe. Gwarantuje to Państwa komfort.

mikroskop LEICA Leczenie kanałowe, ze względu na skomplikowane wnętrze zęba i kanałów korzeniowych, niewielkie pole zabiegowe (1x1mm), należy do najtrudniejszych dziedzin stomatologii. Jest wykonywane tylko przez bardzo doświadczonego lekarza, specjalistę w tej dziedzinie.

Zabieg odbywa się w 20-30 krotnym powiększeniu, dzięki jednemu z najbardziej zaawansowanych technologicznie mikroskopów stomatologicznych Leica Endozoom. Zapewnia to doskonałą precyzję, co nie jest możliwe bez użycia mikroskopu.
Mikroskop umożliwia odnalezienie dodatkowych kanałów, opracowanie kanałów niedrożnych i mocno zakrzywionych oraz nieinwazyjne usunięcie złamanych narzędzi.

Poprawność każdego etapu leczenia weryfikowana jest za pomocą cyfrowego aparatu rtg (RVG).

W celu trwałej dezynfekcji i wyjałowienia kanałów korzeniowych stosujemy najnowsze osiągnięcia techniki, a zakończeniem leczenia jest trwałe i szczelne wypełnienie systemu kanałów korzeniowych przy użyciu dobrze sprawdzonych systemów termoplastycznej gutaperki.

Dzięki nowoczesnym technikom leczenie endodontycznego oraz doświadczeniu lekarza, większość zębów, które w przeszłości byłyby do usunięcia obecnie można uratować.

Z zakresu endodoncji oferujemy:

  • leczenie endodontyczne zębów
  • ponowne leczenie endodontyczne (reendo)
  • chirurgię endodontyczną
  • leczenie trudnych przypadków endodontycznych
  • usuwanie złamanych narzędzi
  • odnajdywanie dodatkowych kanałów
  • usuwanie wkładów metalowych (i innych)
  • opracowanie bardzo zakrzywionych kanałów