Nowoczesna praktyka dentystyczna - ambasada Uśmiechu


  loading...

Implantologia


Implanty zębowe znane i udoskonalane są od ponad 30 lat. Dziś implanty stanowią najlepszą, alternatywną możliwość uzupełnienia braków w uzębieniu, są także doskonałym rozwiązaniem zapewniającym stabilne mocowanie protez zębowych. Polecane są wszystkim, którzy z jakiegoś powodu utracili ząb lub kilka zębów.

Implant dentystyczny jako jedyne rozwiązanie w stomatologii nie maskuje braku zębowego, ale zastępuje, funkcjonuje i wygląda jak zupełnie zdrowy ząb.
Implant jest tytanowym, sztucznym korzeniem, na którym, po wcześniejszym umieszczeniu w kości szczęk można zrekonstruować zęba lub nawet całe uzębienie. Uzyskujemy w ten sposób najwyższą jakość, która daje maksymalny komfort i bezpieczeństwo pacjentowi przy zachowaniu wytrzymałości odpowiadającej prawdziwym zębom.

Implanty wykonane są z tytanu, materiału biozgodnego, który nie wywołuje w ludzkim ciele reakcji alergicznych. Po umieszczeniu go przez lekarza implantologa w szczęce lub żuchwie dochodzi do zrostu pomiędzy kością a tytanową powierzchnia wszczepu (osteointegracja).
Przy odpowiedniej dbałości o higienę można zachować implant do końca życia.

rekonstrukcja brakującego zęba z użyciem mostu protetycznego rekonstrukcja zęba z wykorzystaniem implantu dentystycznego

Leczenie zazwyczaj jest dwuetapowe. Pierwszy etap to wszczepienie tytanowego implantu w kość żuchwy lub szczęki. Po kilku tygodniach następuje etap drugi, protetyczny - osadzenie na implancie zębów albo protezy.
Leczenie implantologiczne może się wydłużyć w przypadku, gdy kość szczęki lub żuchwy pacjenta są zbyt słabe, aby utrzymać implant. Stosuje się wówczas zabiegi służące regeneracji (odbudowie) kości, takie jak podniesienie dna zatoki szczękowej czy sterowaną regenerację kości.

Implantologia
kliknij, aby powiększyć

Doświadczenie lekarzy Kliniki Ambasada Uśmiechu w implantologii gwarantuje Państwu najwyższą jakość, pewność przeprowadzanego leczenia i poczucie, że znaleźliście się we właściwym miejscu.
Brak nawet pojedynczego zęba, to poważny problem zarówno natury estetycznej, czynnościowej (zaburzenie funkcji żucia), psychologicznej (brak pewności siebie), a nawet społecznej (piękny, pełny uśmiech to atut zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym). Idealnym rozwiązaniem wszystkich tych problemów są implanty dentystyczne.
Ich trwałość, a także łatwość, z jaką są przyjmowane przez organizm sprawia, że jest to rozwiązanie długoczasowe i bezpieczne, a przy tym zapewniające w 100% poczucie naturalności.

W celu zapewnienia najwyższej jakości oraz wszelkich możliwych rozwiązań implantologicznych, w naszej Klinice zastosowanie znajduje kilka systemów implantologicznych, kilku różnych wiodących na świecie producentów.

Jesteśmy autoryzowaną placówką szwajcarskiej grupy Straumann, światowego lidera w implantologii stomatologicznej i regeneracji kości. Taka współpraca pozwala na wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów implantologicznych. Implanty Straumann® dają najwyższy odsetek powodzenia spośród wszystkich zarejestrowanych systemów implantologicznych, tj. 98,7%. Więcej informacji na temat możliwości leczenia z wykorzystaniem implantów Straumann znajdą Państwo na oficjalnej stronie stworzonej z myślą o osobach chcących poznać rozwiązania i efekty leczenia implantologicznego.