Nowoczesna praktyka dentystyczna - ambasada Uśmiechu


  loading...

Spotkanie z ortodontą


Pierwsza wizyta – konsultacyjna

Na pierwszej wizycie spotkasz się z ortodontą, który po badaniu przedstawi, jaki jest problem ortodontyczny. Zrobione zostają wyciski, z których technik wykonuje modele gipsowe szczęki i żuchwy oraz kolorowe zdjęcia zębów i twarzy. Wykonane zostaną również zdjęcia radiologiczne. Są one potrzebne do ustalenia planu leczenia.
Przed kolejną wizytą lekarz wnikliwie analizuje fotografie, modele i zdjęcia rentgenowskie panoramiczne i cefalometryczne. Są one podstawą do przygotowania planu leczenia i do podjęcia decyzji o sposobie leczenia.

Po konsultacji ortodonta przekaże ci następujące informacje:

 • czy jest obecna wada zgryzu, a jeżeli tak, to na czym ona polega
 • czy leczenie jest konieczne teraz, czy należy zaczekać do pojawienia się zębów stałych
 • czy konieczne będzie usunięcie któregoś zęba bądź strippingu zębów
 • jak długo potrwa leczenie
 • co trzeba zrobić, aby skorygować wadę
 • określi koszty leczenia za pomocą kilku rodzajów aparatów ortodontycznych


Pani Doktor stara się zawsze w sposób jasny i szczegółowy opisać problem ortodontyczny tak, aby każda osoba po wizycie konsultacyjnej wiedziała, jakie są wskazania, rekomendowane metody oraz jak długo potrwa i jakie będą koszty leczenia.

Druga wizyta

Na następnym spotkaniu przedstawiony zostaje plan leczenia i jeśli pacjent go zaakceptuje, ustalamy kolejny termin wizyty.

Trzecia wizyta

Na kolejnej wizycie zakładany jest aparat przezroczysty, metalowy lub lingwalny (nie widoczny przy uśmiechaniu się). Ta wizyta trwa około 1 godziny.

Dalsze leczenie

Kolejne wizyty następują po sobie w odstępach 3-6 tygodniowych. Wydłużanie czasu pomiędzy wizytami bez konsultacji z lekarzem prowadzącym ma wpływ na wydłużenie czasu leczenia. Czas ten zależny jest od rodzaju wady ortodontycznej i trwa średnio 18-24 miesiące.

Oferta usług ortodontycznych:

 • Aparat ruchomy
  Zaleca się dla dzieci między 4, a 12 rokiem życia, w trakcie wymiany zębów mlecznych na stałe. Może być wykonany z materiału w różnych kolorach zachęcających dzieci do jego noszenia. Nie jest on przymocowany do zębów na stałe.

 • Aparat stały
  Zaleca się dla młodzieży i dorosłych, do zębów stałych. Pozwala na korygowanie wad zgryzu w precyzyjny i zaplanowany sposób. Długość noszenia takiego aparatu uzależniona jest od wady. Wśród aparatów stałych rozróżnia się: aparaty estetyczne (ceramiczne, kryształowe, lingwalne) i aparaty metalowe (tytanowe, niklowe).

 • Oferujemy również wszystkie towarzyszące leczeniu ortodontycznemu zabiegi profilaktyczne, higieniczne i chirurgiczne.