Nowoczesna praktyka dentystyczna - ambasada Uśmiechu


  loading...

Stomatologia zachowawcza


Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem i rekonstrukcją zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze.

Bakterie, które znajdują się w jamie ustnej mogą powodować próchnicę i wiele innych schorzeń np.: schorzenia dziąseł, nieprzyjemny zapach z ust, a także choroby serca, nerek, oczu, stawów i wiele innych. Dlatego leczenie próchnicy jest tak ważne i ma podstawowe znaczenie nie tylko w utrzymaniu pięknego i zdrowego uśmiechu, ale również w utrzymaniu zdrowia całego organizmu. W diagnozowaniu choroby próchnicowej oraz stanu zębów, pomaga nam kamera wewnątrzustna wysokiej rozdzielczości. Pacjent czynnie uczestniczy w badaniu śledząc przebieg na ekranie monitora. Stanowi to bardzo dużą wartość edukacyjną dla pacjent.


kliknij, aby powiększyć


Leczenie próchnicy w naszej klinice oparte jest o najlepszej jakości sprzęt i materiały. Polega ono na usunięciu przez lekarza dentystę chorej "części" zęba i odtworzeniu brakującego "fragmentu" materiałem. Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne (również w technologii komputerowej).

Korzystamy z najlepszych materiałów do wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych) z wypełniaczami szklanymi, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie kształtu i połysku odbudowanego zęba jak w naturze. Dostępna jest szeroka paleta kolorów wypełnień, która pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba. Dzięki dużym zdolnościom manualnym naszych lekarzy udaje się odbudować ząb w sposób idealny, osiągając wysoki poziom estetyki i zachowując przy tym jego funkcjonalność. W naszej klinice wprowadzamy systematycznie najnowocześniejsze rozwiązania obowiązujące w stomatologii, m. in. materiały oparte o nanotechnologię.

Zakres usług:

  • bezbolesne leczenie próchnicy,
  • leczenie technikami minimalnie inwazyjnymi,
  • najlepszej jakości wypełnienia dobierane do indywidualnych potrzeb i gwarantujące perfekcyjną kolorystykę oraz trwałość,
  • odbudowa złamanych i zniszczonych zębów,
  • leczenie urazów zębów.